KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13169184
*
nr 1316 9184
Rudolf Carlborg
(1892-1963), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad 1947, "rökrummet", 34x32 cm
Rudolf Carlborg, svensk bildkonstnär född 1892, död 1963.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 mars 2020
kl 18:42:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/3 15:45:56
1
300 kr
25/3 10:07:31
2
350 kr
30/3 18:08:09
3
600 kr
30/3 18:31:41
4
450 kr
30/3 18:31:41
3
500 kr (Budbetjänt)
30/3 18:32:02
4
600 kr
30/3 18:32:02
3
600 kr (Budbetjänt)
30/3 18:35:35
4
700 kr
30/3 18:37:58
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Rudolf Carlborg
Rudolf Carlborg, svensk bildkonstnär född 1892, död 1963.
Läs mer om Rudolf Carlborg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller rudolf carlborg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:47
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Rudolf Carlborg
Rudolf Carlborg, svensk bildkonstnär född 1892, död 1963.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Rudolf Carlborg
nr 1316 9184
Rudolf Carlborg
(1892-1963), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad 1947, "rökrummet", 34x32 cm
Rudolf Carlborg, svensk bildkonstnär född 1892, död 1963.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 mars 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/3 15:45:56 | 1 | 300 kr |
| 25/3 10:07:31 | 2 | 350 kr |
| 30/3 18:08:09 | 3 | 600 kr |
| 30/3 18:31:41 | 4 | 450 kr |
| 30/3 18:31:41 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 30/3 18:32:02 | 4 | 600 kr |
| 30/3 18:32:02 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 30/3 18:35:35 | 4 | 700 kr |
| 30/3 18:37:58 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Rudolf Carlborg
Rudolf Carlborg, svensk bildkonstnär född 1892, död 1963.Läs mer om Rudolf Carlborg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller rudolf carlborg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:47 -
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



